Helle Temagami – nôž prežitia v divočine

Nôž Helle Temagami je ozajstná pecka! Jeho kompletný dizajn bol navrhnutý Les Stroudom-kanadským expertom na prežitie v divočine a extrémnych podmienkach a skutočne sa jedná o naozaj užitočnú súčasť výbavy. Celková kompozícia noža je skutočným príjemným prekvapením, keďže bol navrhnutý ako pevný tuhý celok. Nôž, ktorý je vo všeobecnosti veľmi ľahko udržiavateľný, nemá špeciálne nároky na údržbu, vzhľadom na použitý druh ocele. Môžete si pri ňom byť 100% istí, že bude fungovať, aj keď  sa Vám dostane do rúk v akýchkoľvek vonkajších sťažených podmienkach.

Nôž je skonštruovaný s použitím viacvrstvovej uhlíkovej ocele, alebo viacvrstvovej nerezovej ocele, ako je pri nožoch radu Helle tradíciou. Obidva uvedené typy čepelí sú osadené v rukoväti starostlivo vyberaného dreva z kučeravej brezy. Súčasťou dodávky je kvalitne spracované opaskové púzdro z hnedej kože.

Rozdielov medzi bežnými nožmi a nožmi radu Helle je veľa. Hlavným rozdielom je použitie špecifickej troj-vrstvovej oceli pre čepeľ noža. Maximálna ostrosť a udržateľnosť reznej hrany je dosiahnutá použitím skutočne tvrdej, vysoko legovanej uhlíkovej oceli.

Pre udržanie špičkových vlastností, zabezpečenie protikoróznych vlastností a zvýšenie celkovej odolnosti, použil výrobca noža vrchnú ochrannú vrstvu, ktorá je mäkšia. Jedná sa o použitie nerezovej ocele na oboch stranách čepele, čím bola zabezpečená celková všestrannosť, zlepšené užitkové vlastnosti a znížená nutnosť špeciálnej dodatočnej starostlivosti o čepeľ používateľom noža.

Výsledkom použitých materiálov je čepeľ ostrá ako britva, ktorú je skutočne takmer nemožné zlomiť, pričom si dlhodobo udržiava excelentnú životnosť a ostrosť reznej hrany.Použitím hore uvedenej kombinácie materiálov sa výrobcovi podarilo skombinovať špičkové vlastnosti oboch typov ocelí. Pri výbere materiálov neboli použité žiadne kompromisy, nakoľko sa jedná o vyberané špičkové materiály zaručenej kvality zo Škandinávie.

Celý nôž je vo svojej podstate od začiatku až do konca spracovaný ručne.

helle-temagami

Technická špecifikácia:

  • Celková dĺžka 225mm
  • Dĺžka čepele 105mm
  • Čepeľ z viacvrstvovej nerezovej alebo uhlíkovej ocele

Rukoväť z kučeravej brezy fixovaná mosadznými nitmi s osadeným mosadzným krúžkom pre prípadné zavesenie.