Ako vybrať správne termo oblečenie

Ako vybrať správne termo oblečenie

Ak sa chystáte poľovať alebo rybárčiť v zimnom období je termo oblečenie neodmysliteľná časť výbavy na ktorú ale dosť poľovníkov a rybárov zabudne resp. nerieši význam.
Ak sa chystáte obstarať si či už spodnú alebo vrchnú časť tohto termo prádla nesmiete zabudnúť na to z čoho je termo prádlo vyrobené, upletené, akú veľkosť a aké vlastnosti dané termo prádlo má.
Ja osobne odporúčam termo prádlo vyrobené z merino vlny. Ak sa pýtate prečo pokúsim sa vám to v niekoľkých bodoch vysvetliť:

Merino je plemeno ovce domácej ktoré je cenné pre svoju jemnosť. Podstatná vec pri termo bielizni, že je vyrobená z prírodného materiálu a nie z polyestru.
Merino má dokonalé tepelné účinky a dokáže udržať vaše telo v teple vďaka svojej štruktúre. Vy vytvárate teplo ktoré merino vlna neprepustí.
Termo prádlo ktoré má antibakteriálne účinky vďaka postriebreniu svojich vlákien. Na túto vec si dávajte pri kúpe pozor.

Možno sa vám to bude zdať ako maličkosť, ale takáto vlastnosť môže predĺžiť životnosť vášho terma. Tvorenie baktérií sa na termo prádle vyrobenom z merino vlny spomaľuje a tak je ho možné nosiť aj niekoľko dní bez zápachu a neprirodzenej vône.

Vaše termo prádlo musí mať veľkosť vám zodpovedajúcu. Termo prádlo stráca svoje účinky ak nepriliahne k vašej pokožke. Dávajte si pozor a zbytočne nekupuje väčšie veľkosti.
Merino prádlo dokáže absorbovať vlhkosť mnohonásobne lepšie ako polyester. Táto vlna z ovce je schopná absorbovať vlhkosť vo veľkosti až 30% svojho objemu.
Osobne si myslím, že tému termo oblečenie netreba zanedbať a predísť ťažkostiam ktoré môžu vzniknúť pri dlhšom pobyte v prírode počas zimného obdobia. Osobne odporúčam termá vyrobené z merino vlny, som s ním veľmi spokojný a pobyt na posede v teple sa mi zdá byť príjemnejší ako sa trkotať v zime a odplašiť zver len svojím pohybom pri vytvorení akého takého tepla.

Vhodným doplnok pre dokonalú, zimnú, posedovú poľovačku je posedový vak. Takýto vak je určený hlavne na poľovačky v zimnom období či už na jeleňa, líšky alebo diviaka. Ak sa rozhodnete pre kúpu posedového vaku, odporúčam takisto vaky ktoré sú vyrobené z prírodných tkanín. Tieto vaky sa zväčša robia z ovčej vlny a tak majú výbornú izolačnú vlastnosť. Posedový vak vás dokáže zahriať na niekoľko hodín bez toho aby ste sa museli zababušiť. Jednoduchý vynález ktorý vás odbremení nosiť mnoho vrstiev oblečenia, spacích vakov a diek. Takýto vak by nemal chýbať v každej výbave poľovníka ktorý miluje poľovačku hlavne v zime.