Víkend na poľovníckej chate

Víkend na poľovníckej chate

Počasie sa umúdrilo, trochu sa oteplilo a mňa s mojím otcom pozvali na poľovnícku chatu. Vietor nám trošku znepríjemňoval poľovačku, ale nenechali sme sa odradiť. Keďže lov na srnčiu zver nie je ešte povolený, tak sme sa zamerali na lov diviaka a iba pozorovali kde sa približne bude srnčia zver zdržiavať.
Piatok ráno sme po raňajkách vyrazili do revíru NOMŠA ktorý sa nachádza neďaleko Trebišova. V tomto už spomínanom revíry sa uchádzame o členstvo a pomáhame s prácami o ktoré nás požiada hospodár revíru. Celý víkend sa nám venoval hospodár, keďže môžeme poľovať len na povolenku v revíry a len v prítomnosti poverenej osoby. Piatok sa na nás neusmialo šťastie a my sme len zmrzli na posede. Večer sme presedeli na posede a okrem vetra sme toho veľa nepočuli. No príjemné prostredie a pocit ktorý nás hrial, tak pre ten sme vydržali až do neskorých hodín. Spln nám dával takúto možnosť a my sme to chceli využiť naplno.

Sobotné skoré ranné vstávanie nepotešilo hlavne mňa. Rád si pospím až do obeda, ak si to samozrejme môžem dovoliť. No teraz som nemohol využiť takúto možnosť. Počas rána keď sa slnko drali na obzor sme kráčali z chaty na iné miesto, iný posed, kde sme strávili približne štyri hodiny. Uvideli sme srnčiu zver a to nás potešilo. Onedlho sa umožní lov na tento typ zvery a my už vieme kam sa budeme môcť vydať. Chutný obed ktorý sme si navarili na chate nás zasýtil až neskoro poobede, ale to nám neprekážalo. Celý dopoludnie sme strávili v lese a nás to tešilo, že môžeme byť tam a robiť čo nás baví. Večer sme sa vybrali na ďalšie miesto a čakali opäť na diviaka. Tento krát sa na nás šťastie usmialo a môj otec prvý krát za víkend vystrelil no minul. Nevadilo nám, že sme nič za celý víkend netrafili. Boli sme šťastní, že tam môže byť. Počasie sa nám zase zhoršilo a nedeľu začal fúkať nepríjemný vietor, čo nás prinútilo ukončiť víkend trošku skôr.

Po ceste domov som dospával v aute skoré ranné vstávanie a tešil sa na svoju posteľ. Víkend v prírode nikomu ešte neublížil a my sme to brali tak isto. Na ďalší víkend sa teším a dúfam, že budeme mať už lepšiu mušku.